Yayın Kurulu

Prof. Dr. Erdinç Çakıroğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Matematik Eğitimi dalında öğretim üyesidir. Ayrıca ODTÜ Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin (BİLTEMM) başkanlığını yürütmektedir.

Prof. Dr. Bülent GÜVEN, Trabzon Üniversitesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Matematik Eğitimi dalında öğretim üyesidir. Doktorasını 2006 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi, Matematik Eğitimi Bilim Dalında tamamladı.  Çeşitli projeler kapsamında öğretim programı geliştirme ve öğretmen eğitimi programları gerçekleştirdi.  Ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış makaleleri, kitap bölümleri ve konferans bildirileri bulunmaktadır.

Abdullah KAPLAN 1989 yılında Atatürk üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik öğretmenliğinde Lisans Eğitimini,  1992 yılında yüksek lisans Eğitimini ve  1995 yılında Doktora eğitimini  aynı üniversitenin Fen bilimleri Enstitüsü Matematik Eğitimi Anabilim dalında tamamlamıştır.

1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. 1416 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile Fransa’da Lyon II Lumière Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını 2001 yılında tamamlamış ve aynı yıl Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Matematik Eğitimi Anabilim dalında öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır.

Prof. Dr. Yüksel DEDE, Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim  Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Matematik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde projeleri, yayımlanmış makaleleri, kitap bölümleri ile bilimsel toplantılarda bildirileri bulunmaktadır.

Gülseren Karagöz Akar, 1993-1996 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Matematik Eğitimi Bölümü’nde öğrenim gördükten sonra, 1997-2000 yılları arasında özel kurumlarda matematik öğretmenliği yapmıştır.

Mustafa Girgin, 1962’de Salihli’de doğdu. İlk ve orta öğretimini burada tamamlayıp, 1980’de Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümüne kaydoldu. 1984’te mezun olduktan bir yıl sonra aynı üniversitenin Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinin Sosyal Bilgiler Bölümünün Coğrafya Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 

Apsistek

Vizetek

ISSN: 2687-3575

Email: apsistekdergi@gmail.com

0312 482 00 11

0544 482 0017

Harbiye Mah. Hürriyet Cadd. 56/A Çankaya/ANKARA